یکی از آداب دعا حمد و ستایش خداوند است

 

یکی از آداب دعا حمد و ستایش خداوند است
محمد بن مسلم نقل کرده است که امام صادق (ع) فرمودند: «در کتاب امیرالمؤمنین آمده است که ستایش قبل از سؤال و تقاضاست؛ و لذا وقتی خداوند عزوجل را می خوانی، این گونه تمجیدش کن:
یا مَن هُوَ اَقرَبُ اِلَیَّ مِن حَبلِ الوَریدِ یافَعّالاً لِما یُریدُ یا مَن یَحوُلُ بَینَ المَرءِ وَ قَلبِهِ یا مَن هُوَ بِالمَنظَرِ الاَعلی یا مَن لَیسَ کَمِثلِهِ شَیءٌ. » (ای کسی که از رگ گردن به من نزدیکتری، ای آن که هر چه بخواهی انجام می دهی، ای کسی که بین انسان و قلبش حایل می شوی؛ [ و از اندیشه و خواطر قلبی وی پیش از خودش باخبری ] ای کسی که بر دیدگاه بلند مستقری، ای که چیزی همانند او نیست.).»

 

radio.irib.ir/quran/Aye/Aseman

/ 1 نظر / 10 بازدید
هستی

گرچه زندگی با درد وغم همراه است ، اما مسیر از شادمانی های بسیار خالی نیست. اگر دنیای خود را فرو ریخته یافتی، تکه های سالم را برگیر و به راه ادامه بده ، چون در پایان ، آرزوهایت را بر آورده خواهی یافت. به یاد داشته باش! که در پایان ،همین فراز و فرودهاست که یکدیگر را توازن می بخشند . بگذار اشکهایت جاری شوند ، بگذار گل لبخند بر لبانت بشکفد. اما تسلیم ، هرگز! هر گز! به یاد آر ، که در تو نیرویی است نوید واقعیت یافتن رویاهایت را می دهد .